Sławomir Kamiński

Agencja Gazeta
19.02.2021 09:05
A A A

O fotografie

Jest jednym z najbardziej uniwersalnych polskich fotografów prasowych.
Zobacz portfolio Sławomira Kamińskiego.

FOT. PIOTR LIPINSKIZawodowo fotografuje od 1986. Fotoreporterem Gazety Wyborczej został w 1991 roku. Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotografii prasowej oraz autorem kilku wystaw indywidualnych. Dwukrotnie był jurorem największych konkursów fotograficznych.

Zajmuje się polityką, wiele godzin spędza w Sejmie. - To charakter reportera w dużym stopniu decyduje o tym, czyj się zajmuje - mówi. Bywał też w sytuacjach ekstremalnych, ale stwierdził, że to nie dla niego. Nie boi się, po prostu fotografowanie krwi, przemocy nie leży w jego charakterze.. Odpowiada mu polityka, bycie w centrum, szybko zmieniających się wydarzeń, nawet jeśli wiąże się z tym ogromny stres - czasem na zrobienie zdjęcia jest zaledwie kilkanaście sekund.

Oprócz tematyki politycznej, która jest jego pasją, zajmuje się fotografią społeczną oraz kreacyjną (moda i portret). Po kilku latach fotografowania mody stwierdzi jednak, że to także epizod: - Fotograf musi ocenić modelkę, pomyśleć, jak na zdjęciu ukryć jej niedoskonałości. Dla mnie takie patrzenie na kobietę jest bardzo trudne - mówi. Ostatnio z dużą przyjemnością fotografuje samochody i motocykle. - Wróciłem dzięki temu do pasji sprzed lat czyli jazdy na motorze - śmieje się.

Kontakt

Jeśli chcesz skontaktować się ze Sławomirem Kamińskim, napisz na adres:agencja@agora.pl

  • Podziel się