O Agencji Wyborcza.pl

Agora S.A.
08.01.2021 11:18
A A A

W archiwum Agencji Wyborcza.pl stworzonej przez fotoreporterów "Gazety Wyborczej" w 1994 roku zgromadziliśmy ponad 12 milionów zdjęć. Z prostej matematyki wynika, że codziennie powstaje ich blisko tysiąc. Ilustrują aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie w papierowych wydaniach gazet oraz magazynów. Zasilają serwisy informacyjne Wyborcza.pl i Gazeta.pl, a także wielu newsowych mediów, w tym największej światowej agencji fotograficznej Reuters.

Jednak zdjęcia to przecież nie liczby, ale opowieści. Te wielkie, które tworzą historię ostatnich 30 lat Polski i świata, oraz te drobne, osobiste, które przesądzają o losach pojedynczych ludzi. Przez ostatnie trzy dekady fotoreporterzy AW dokumentowali zmiany w Polsce, Rumunii, Rosji, Czechach, na Węgrzech i w RPA, konflikty zbrojne, przewroty i rewolucje, m.in. w Ukrainie, Jugosławii, Iraku, Afganistanie, Kongu i Rwandzie. Dokumentowali wizyty największych mężów stanu, pielgrzymki papieskie, portretowali wybitnych twórców kultury i sztuki. Zawsze są blisko ludzi, z niezwykłą wrażliwością pokazują ich w momentach nie tylko sukcesu, ale też porażki czy tragedii.

AW reprezentuje kilkudziesięciu fotoreporterów, zdobywców prestiżowych nagród w konkursach, m.in. World Press Photo, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej.

Skontaktuj się z Agencją Wyborcza.pl:

  • agencja@agora.pl
  • (tylko po godzinie 18:00) tel. +48 519 094 012
  • Podziel się